Szlag trafił

Los sprawia, że Andrzej Brenner 10 kwietnia 2010 roku ląduje w Smoleńsku. Z bliska zagląda w oczy złu. Co się wtedy naprawdę wydarzyło? Czego do dziś boją się najważniejsi ludzie w państwie? Trzecia – po „Smaku wojny” i „Wieży komunistów” – część trylogii o Brennerze.

PUPlicystyka, czyli komu tyłka nie urywa

O losie młodego chłopca z Torunia, którego rodzinie przyjdzie pewnie zapłacić za jego patriotyzm, o niezałatwionych sprawach polsko-ukraińskich, o Ursuli von der Leyen, nowej przewodniczącej Komisji Europejskiej, o PSL i jego koalicji, o telewizji publicznej i liście Roberta Mazurka do Danuty Holeckiej, a także o rywalizacji dwóch polskich filmowców, którzy prześcigają się w szokowaniu swoich widzów.

Komentarz Tygodnia: Pamięci Tomasza Krzyżanowskiego

O prawie pobytu dla Ludmiły Kozłowskiej w Belgii, podwyższonym ZUS-ie, stosunku PiS do Kukiz'15 oraz działaniach niemieckich koncernów medialnych w Polsce, a także materiał w którym Ś.P Tomasz Krzyżanowski opowiada o swojej książce „Szara”, w której losy bohaterów z Kapsztadu, Moskwy, Zakopanego i Warszawy znajdują finał w tatrzańskiej jaskini Szara.

Zanim nastąpi potop

Coraz więcej osób z niepewnością szuka konkretnej odpowiedzi na odwieczne pytanie: czy żyjemy w czasach nadzwyczajnie ostatecznych? Czy właśnie – nieomal na naszych oczach – kończy się nasz polski świat? Tak zwykle się dzieje, gdy wokół jest coraz więcej zgiełku, a coraz mniej informacji.

Czterech jeźdźców małej apokalipsy

W oryginale pędzą: wojna, zaraza, głód i śmierć, my jednak żyjemy w epoce miniaturowych apokalips, w Polsce wszystkie one wylazły z PRL – u i jak natrętne insekty nie dają się zapędzić do lamusa. Polska mała apokalipsa polega na rozprzestrzenianiu się demona acedii najlepiej charakteryzowanym jako „duchowa depresja”. Stałe poczucie uderzania w ścianę powoduje karlenie aspiracji i zadowalanie się byle czym. 

Strony